Zdążyć przed upałem: Czarni II Rząśnia-Dubidze-0-3/0-1/

W niedzielny poranek o godzinie 8.00 LKS Dubidze rozegrał sparing z drużyną rezerw Czarnych Rząśnia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 a bramki dla drużyny LKS Dubidze zdobywali: 2x zawodnik testowany, 1xWitecki.

Spotkanie rozgrywano 3x30 minut.

W pierwszej części już w 1 minucie zawodnik testowany zaskoczył zaspanych zawodników Rząśni i 1-0 dla Dubidz, w 8 minucie sam na sam znalazł się Walaszczyk po szybkiej kontrze i zagraniu zawodnika testowanego, lecz górą był bramkarz Czarnych. W dalszej części gra się wyrównała i przeniosła do środka boiska gdzie rodzinnie radzili sobie bracia Dominik i Mateusz Turek.  Dobrze na pozycji lewego obrońcy radził sobie w zastępstwie Garusa -Skorupski, a na prawej stronie obrony Kurzynoga nie popełnił większych błędów.

W drugiej części nastąpiło sporo zmian Wiśniewski-Kurzynoga-Michalczyk, Krzak, Skorupski, Sojda, M.Turek, Kowalski G.,  D.Turek,  Szczekocki, A . Wiśniewski. Gra się przeniosła na połowę Dubidz, lecz bez wyraźnych akcji ze strony rezerw Czarnych, a strzały które zawodnicy Rząśni oddawali pewnie z nimi radził sobie Mateusz Wiśniewski lub para stoperów Michalczyk -Krzak.  Po 60 minutach wynik dalej 1-0.

W trzecich trzydziestu minutach nastąpiły kolejne zmiany:  Wiśniewski-Sojda-Michalczyk, Krzak, Kowalski G., Witecki, M.Turek, Bęczkowski, D.Turek, testowany, Walaszczyk /75`Szczekocki/. Poszliśmy za ciosem i po indywidualne akcji zawodnika testowanego zdobywamy drugą bramkę 2-0 w 70 minucie. Gra się mocno rozciągnęła i raz po raz pod jedną lub drugą bramką się kotłowało. Dwukrotnie Czarni ostrzelali bramkę Dubidz, lecz Mateusz nie pozwolił na zdobycie choćby honorowego gola drużynie Rząśni parując piłkę na słupek. Mało tego to jeszcze po zagraniu Szczekockiego dopada do piłki nowy nabytek LKS Dubidze -Mateusz Witecki i strzałem stadiony świata ustala wynik spotkania na 3-0 w 82 minucie.

Zdążyliśmy pokonać wymagającego sparingpartnera przed upałem choć pora dla niektórych mocno kłopotliwa.