Krzypkowski raz, Foryś dwa- Czarni zero

W dzisiejszym meczu sparingowym GKS Dubidze podejmował drużynę Czarnych II Rząśnia po wyrównanym meczu zadecydowały rzuty wolne i zwycięstwo trafiło do Dubidz.

Mecz grano 3x30 i pierwsza część to w skrócie dwa kiksy w obronie i mogło być w tył, ale były również sytuacje strzeleckie. Już w 1 minucie Witecki w dogodnej sytuacji podejmuje zły wybór i zamiast szansy na strzał jest kontra. W 3 minucie akcję Sojdy kończy strzałem Dominik Turek. W 10 minucie Kowalski zagrywa piękną prostopadła piłkę do Dominika Turka ale za mocno. W 11 minucie Fit wrzuca z wolnego, a Krzypkowski z 5 metrów obok bramki!!!  W 13 minucie pierwsza akcja Czarnych i nieporozumienie w obronie mogło się zakończyć stratą bramki. Na szczęście zawodnik Czarnych przestrzelił. W 16 minucie Sojda próbował zaskoczyć bramkarza lecz strzelił w boczną siatkę. w 20 minucie kolejne nieporozumienie w obronie ale zawodnik Czarnych konsekwentnie strzela obok bramki. Wisniewski- Kowalski, Ptak, Krzypkowski, Garus, Witecki, Turek M., Skorupski, Sojda, Fit, Turek D.  W 30 minucie zmiany na boisku za Garusa pojawia się Foryś, za Witeckiego, Wiśniewski A., za Sojdę -Szczekocki, a za D. Turka -zawodnik testowany. W 34 minucie prostopadłą piłkę zagrywa Mateusz Turek do zawodnika testowanego niestety za mocno. W 39 minucie wrzutka Kowalskiego lecz zawodnik testowany czeka na kozioł i nic z tego nie ma. W 45 minucie na boisku pojawia się Kurzynoga za Fita. W 46 minucie po raz kolejny zawodnik testowany znajduje się w sytuacji 100% po zagraniu Matuesza Turka, lecz przegrywa pojedynek z bramkarzem jeden na jeden. W 52 minucie na indywidualną akcję decyduje się Kowalski wszystko było bardzo dobrze tylko strzał był jeż bez właściwej siły.

Zmiany  przed ostatnią częścią na boisko wracają Sojda, Witecki, a odpoczywają Szczekocki i Kurzynoga. W 66 minucie kolejna indywidualna akcja Kowalskiego zakończona strzałem. W 69 minucie pada bramka z rzutu wolnego wykonywanego przez Krzypkowskiego z 24 metrów na wprost bramki. W 73 minucie swoją sytuację miał Fit po rzucie rożnym strzelał głową lecz nie zaskoczył bramkarza. W 83 minucie faulowany jest Fit przed polem karnym do wolnego podchodzą Krzypkowski i Foryś,a gdy wszyscy czekali na powtórkę Krzypkowskiego - wynik ustala Foryś precyzyjnym strzałem. W 86 minucie szybka kontra Turek Dominik, Fit , zawodnik testowany kończy się interwencją bramkarza, a po chwili Fit ponownie odbiera piłkę i wywalcza rzut rożny.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół za kolektyw w obronie, drużyna Czarnych poważnie zagroziła bramce Wiśniewskiego tylko w pierwszej części było zagrożenie, gdzie dwa strzały przeleciały obok bramki z pozostałymi strzałami spokojnie radził sobie Nasz bramkarz. Cieszy dobra dyspozycja Ptaka i Krzypkowskiego jak i środkowych pomocników Turka i Skorupskiego, którzy przy wydatnym wsparciu boków skutecznie neutralizowali poczynania doświadczonych zawodników Czarnych.