Inauguracja na 4

Po  dwóch wyjazdach po raz pierwszy od dwóch lat mecz rozgrywamy w Dubidzach. Nawet dzieci wiedzą, że w Dubidzach jest boisko i przed meczem zostało odebrane przez "najwyższą komisję" co widać na zdjęciu. Na inaugurację przypadł mecz z KS Kraszkowice -spadkowicz z Klasy A. Ale mecz zanim się zaczął to upłynęło sporo czasu gdyż czekaliśmy na przyjazd sędziego, ale w końcu przyjechał.

Senny początek nie służył gospodarzom i pierwszą bramkę z rzutu wolnego strzela drużyna Kraszkowic w 35 minucie, ale nie było drażnić Dubidz..... W 37minucie nastąpiła pierwsza zmiana za Walaszczyka wchodzi Sojda, a po chwili drugi bieg włączył Fit, który wrócił na pozycję napastnika, po zagraniu Krzypkowskiego wpadł w pole karne i obrońca miał tylko jedno wyjście faulować. Do karnego podszedł Dominik Turek i było 1-1 w 41minucie. Pierwsza połowa to kilka ciekawych zagrań Kowalskiego z Krzypkowskim oraz trzy piękne szarże Michalczyka, szkoda że jeszcze bez efektu bramkowego i przepiękna interwencja Mateusza Wiśniewskiego.

W 46 minucie nastąpiła kolejna zmiana za Raka wchodzi Krzak, a 6 minut później było już 2-1 akcja lewą stroną do piłki dopada Dominik Turek i naciska na obrońcę, który zagrywa piłkę ręką i "wapno" skutecznym egzekutorem ponownie Dominik Turek.  W 58 minucie kolejna zmiana za walczaka Suchanowskiego wchodzi Garus. W 61 minucie zabrakło grzywki Sojdzie po perfekcyjnej wrzutce Michalczyka. W 71 minucie setkę zmarnował Dominik Turek, ale pięknie interweniował bramkarz gości. Ale już 3minuty później było po meczu akcja Dominika Turka i Fita i ten nie daje szans na interwencję bramkarzowi 3-1 ale to nie wszystko. Coraz więcej akcji pod bramką gości najpierw Sojda przedarł się lewą stroną ale zabrakło zamknięcia, później Krzak po rożnym z 5 metrów trafił gdzieś.... a chwilę później ponownie Sebastian Krzak miał możliwość wykazania się i wpisania na listę strzelców ale raz zabrakło zdecydowania na bombę a w dobitce zabrakło "paznokcia". W 85 minucie wolny wykonywał Michalczyk a piłka po jego bombie minęła spojenie słupka z poprzeczką.  Ale to nie było wszystko ściemniało się mocno, ale akcja Garusa i strzał Kaczmarka dała taki blask że ręce same składały się do oklasków. Bramka "stadiony świata" to można oglądać nawet po zmroku.

Wiśniewski- Kowalski, Rak (45` Krzak), Michalczyk, Suchanowski (58` Garus), Krzypkowski (80`Witecki), Turek P., Kaczmarek, Fit, Walaszczyk (37`Sojda), Turek D.

Rezerwa: Wiśniewski A., Szczekocki,  Skorupski oraz Foryś, Ptak, Piasecki, Kurzynoga, Bęczkowski.

Dubidze-KS Kraszkowice 4-1 (1-1)

0-1 35` Kraszkowice

1-1 41` D.Turek -asysta Fit

2-1 51` D.Turek

3-1 74` Fit -asysta D.Turek

4-1 88` Kaczmarek -asysta Garus